Arrow
Arrow
Slider

krynica morska portAtrakcje turystyczne w Krynicy Morskiej.

Jadąc na urlop, jesteśmy nastawieni na wypoczynek i dobrą zabawę, a także radosne chwile spędzone z bliskimi warte zapamiętania. Oprócz wyboru noclegu warto zaplanować atrakcję na czas wolny.
Morze, słońce i plaża to nie wszystkie atrakcje, jakie ma nam do zaoferowania nadmorska miejscowość.

Atrakcje w Krynicy Morskiej — to warto zobaczyć.

Nie tylko warto zobaczyć, ale także warto skorzystać na przykład z rejsu po Zalewie Wiślanym, bądź nieco droższym do Fromborka, Tolkmicka czy Elbląga.
W sezonie oczekiwanie na rejs może być nieco dłuższe, więc kolejnym punktem może stać się krynicki port, który posiada dwie przystanie: rybacką i jachtowo-pasażerską, a także jest bazą dla floty żeglarskiej.

Jeśli ogranicza Was lęk wysokości, warto go okiełznać, chociaż na moment, aby móc skorzystać z atrakcji, która cieszy i dużych i małych. Mowa oczywiście o latarni morskiej, z której rozciąga się widok na Zalew Wiślany, Zatokę Gdańską, Frombork, a także zarys obwodu kaliningradzkiego.
W Krynicy znajdą coś dla siebie również miłośnicy zabytków i starych budowli, miasto bogate jest w budynki wzniesione z początkiem XX wieku.

Okoliczne atrakcje.

Okolice krynicy Morskiej, również oferują bogactwo rozrywek. Nieodłącznym punktem dla turystów jest położony ok. 2 km za miastem „Wielbłądzi Garb”: najwyższe wzniesienie na mierzei wiślanej, a zarazem największa stała wydma w Europie.
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest „Skarpa” znajdująca się ok. 9 km za Krynicą Morską. Jest to przepiękny punkt widokowy na Zalew Wiślany, a także Wysoczyznę Elbląską.
Dla szukających wyciszenia poleca się odwiedzenie utworzonego w 1962 roku Rezerwatu Buki Mierzei Wiślanej położonego ok. 0,8 km na południe od drogi Przebrno-Krynica Morska.